23 Şubat 2019 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > 28 Şubat'ın Türkiye'ye maliyeti 390 milyar dolar
28 Şubat'ın Türkiye'ye maliyeti 390 milyar dolar

28 Şubat'ın Türkiye'ye maliyeti 390 milyar dolar

28.02.2018 13:04 12 14 16 18 yazdır
Başbakan Binali Yıldırım, 28 Şubat sürecinin Türkiye'ye maliyetinin 390 milyar dolar olduğunu belirterek, çıkan ağır faturanın millete ödetildiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti genel merkezinde "28 Şubat Darbesi: İnsan Haklarına Balans Ayarı" etkinliğinde konuştu. Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, "Bin yıl süreceği söylenen darbeleri, milletten güç alarak tarihin çöplüğüne attık. Siyaset yapmaları engellenmek istenen kadrolar, şimdi iktidarda ve darbecilerden hesap soruyor." dedi.

"En ağır cezayı alacaklar"

28 Şubat davasında sona gelindiğini belirten Yıldırım, "İntikamla değil, adaletle davranarak hukuk içinde hak ettikleri en ağır cezayı alacaklar. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

 

Başbakan Binali Yıldırım: 28 Şubat davasında sona gelindi. İntikamla değil adaletle davranarak hukuk içinde hak ettikleri en ağır cezaları alacaklar.https://t.co/IIoZMP7TZt pic.twitter.com/nmDgM1SfXx

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) 28 Şubat 2018

 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar: 

Erbakan Hoca farklı bir siyasi anlayışla yola çıktığında çok ağır eleştirilere maruz kaldı. O sabırla duruşunu bozmadan, derdini, davasını ömür boyunca anlattı. Hamdolsun ki onun hayalini bugün Türkiye gerçekleştirdi. AK Parti gerçekleştirdi.

"Kendine haksızlık yapanların dahi hukukuna sahip çıktı"

'28 Şubat günlerden bir gündür' dedi. Kimsenin burnu kanamasın diye kendine haksızlık yapanların dahi hukukuna sahip çıktı. Sadece kendisi gibi düşünenlerin haklarını değil, herkesin inandığı gibi yaşama hakkını savundu. Siyasetten nefret dilini reddetti, daima güler yüzlü, tatlı bir dil kullandı. Siyasete uzlaşma, diyalog ve güven duygusu getirdi. Bin yıllık değerlerimizi siyasetle yeniden devlet hayatına taşıdı. Daha adaletli bir dünyanın mümkün olduğunu hep söyledi. 

Anadolu'nun yoksul çocuklarına büyük hedefler gösterdi. Büyük milletimize özgüven kazandırdı. Fikirleri bugün daha iyi anlaşılmış olan muhterem hocamıza bir kez daha rabbimden rahmet diliyorum. 

"Balans ayarı yapmaya çalıştılar"

Türkiye ne yazık ki yakın tarihimizde darbelerden çok çekti. Vesayet odakları devletin gücü ile istemedikleri siyasetçilere ayar verme hevesinde oldu. Toplumsal mühendislik yaptılar, balans ayarı yapmaya çalıştılar. 

Türkiye üzerinde oynanan bu çirkin oyunla siyasi ve demokratik düzen yara aldı, en önemlisi de ekonomi ciddi anlamda bozuldu. O dönemin zorbaları siyaset kurumunu da işlevsiz hale getirdi. Ömrünü Türkiye'ye adamış başbakana alenen zulmettiler.

"28 Şubat'ın maliyeti 390 milyar dolar"

Anadolu insanının sahip olduğu firmalar fişlendi. Medya kontrol altına alındı. O günün başlıkları hep birbirleri ile anlaşmış, talimatla atılmış başlıklar. Hep adım adım darbeyi hazırlayan başlıklarla o günün gazeteleri çıktı. Aydınlar, yazarlar suçlandı. 28 Şubat'ın Türkiye'ye maliyeti 390 milyar dolar.

 

Başbakan Binali Yıldırım: 28 Şubat sürecinin Türkiye'ye maliyeti 390 milyar dolar. Çıkan ağır faturalar millete ödettirildi. Başarılı yada başarısız her türlü darbe girişimi bu ülkeye ihanettir.https://t.co/IIoZMP7TZt pic.twitter.com/IRmEmi2Rtr

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) 28 Şubat 2018

 

Bin yıl süreceği söylenen darbeleri, milletten güç alarak tarihin çöplüğüne attık. Siyaset yapmaları engellenmek istenen kadrolar, şimdi iktidarda ve darbecilerden hesap soruyor. 

"28 Şubat'ı unutmadık, unutturmayacağız"

Darbeciler bu ülkenin geleceğini çaldılar. Başarılı yahut başarısız her türlü darbe girişimi bu ülkeye ihanettir. Bugün 28 Şubat'ın yaralarını sardık ama acılarını unutmadık. 28 Şubat'ı unutmayacağız, unutturmayacağız.

Hukukumuzu, namusumuzu emperyalist emelleri olanlara ve onların kiraladığı hainlere asla çiğnetmeyeceğiz.

Her vatandaşın hakkını korumak namus borcumuzdur. Devletimizi, bayrağımızı, hukukumuzu gözümüzün nuru gibi koruyacağız.

"Karşılarında 81 milyon vatan evladını bulacaklar"

15 Temmuz günü hain darbeye karşı millet tek yürek oldu. Artık bu ülkeye karşı operasyon yapmaya kalkanlar karşılarında 81 milyon vatan evladını bulacaklar.

Kaynak: TRT Haber


Kaynak : Trthaber.com.tr

Kategorinin Diğer Haberleri