22 Eylül 2019 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > Abd'den, Batman'a Seyahat Etmeyin Uyarısı

Abd'den, Batman'a Seyahat Etmeyin Uyarısı

08.09.2019 12:27 12 14 16 18 yazdır
Abd dışişleri bakanlığından aralarında Batman'ın da olduğu 14 ile seyahat uyarısı geldi
Abd'den, Batman'a Seyahat Etmeyin Uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan gece yapılan uyarıda, vatandaşlarının, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Antep, Hakkari, Hatay, Kilis, Mardin, Urfa, Siirt, Şırnak, Dersim ve Van illerine seyahat etmemesi istendi.

Uyarıda, söz konusu bölgelerde “terörist grupların” saldırılarını sürdürdüğüne ve turistik bölgeler ile seyahat ve alışveriş merkezleri, yerel hükümet binaları, oteller, kulüpler, lokantalar, ibaret yerleri, parklar, sportif ve kültürel faaliyetler, eğitim binaları, havaalanları ve diğer kamuya açık yerleri “hedef aldığına” dikkat çekildi.

Uyarının sonraki bölümünde ise ‘keyfi gözaltılara’ da dikkat çekilerek, bölgedeki devlet güçlerinin, içlerinde ABD vatandaşlarının da bulunduğu on binlerce kişiyi, yetersiz veya gizli bilgilere dayanarak, genellikle de siyasi maksatlarla “terör örgütleriyle ilişkili” göstererek gözaltına aldığı bildirildi.

Ayrıca ABD vatandaşlarının seyahat yasaklarıyla karşı karşıya kaldıkları ve özellikle sosyal medyada Türkiye hükümetini eleştiren paylaşımlarda bulunanların da tutuklanabileceklerine dikkat çekildi.

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri