21 Mayıs 2018 Pazartesi
Anasayfa > BATMAN > Batmanlılar Arakan İçin Toplandı

Batmanlılar Arakan İçin Toplandı

08.09.2017 20:39 12 14 16 18 yazdır
Batman'da Gülistan Caddesi'nde bir araya gelen yaklaşık iki bin kişilik grup Arakan'da müslümanlara uygulanan vahşeti protesto etti
Batmanlılar Arakan İçin Toplandı
Batman'da Mustazaflar Cemiyeti öncülüğünde bir araya gelen iki bin civarında kişi  Myanmar'ın Arakan eyaletindeki saldırıları kınadı.


Batman'da, Mustazaflar Cemiyetince, Myanmar'ın Arakan eyaletindeki Müslümanlara yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapıldı. Cuma namazı çıkışı, Gülistan Caddesi üzerinde yapılan açıklamaya, yüzlerce vatandaş katıldı. Açıklama sırasında, "Zalimler için yaşasın cehennem" ve "Haydi dünya uyanın Arakan'da zulüm var" dövizleri taşıyan vatandaşlar, sık sık tekbir getirdi.


Mustazaflar Cemiyeti Batman Şube Başkanı Fevzi Aydın, Müslümanların neredeyse dünyanın her yerinde zulme ve katliamlara maruz kaldığını belirterek, "Bir asra yakındır Budist Myanmar yönetiminin her türlü saldırı ve tecavüzü altında yaşayan bu mazlum halk son yıllarda korkunç katliam ve vahşi saldırılarla soykırıma uğratılıp yok edilmeye çalışılıyor. Kendi öz yurtlarında vatansız bırakılarak ya tehcir ya da ölüm arasında tercihe zorlanıyor. 


Arakan, Myanmar denilen uzak Asya ülkesinin bir bölgesi. Müslümanların bölgesi. Müslümanlar asırlardır burada yaşıyorlar. Onların vatanları Arakan. Ancak Myanmar yönetimi Batılı güçlerin de desteği ile Arakanlı Müslümanları katlediyor. Her geçen gün saldırılar daha da artıyor. Budist Myanmar yönetiminin katliamları kabul edilemezdir. Arakanlı Müslümanları dinlerinden vazgeçiremeyen, onları asimile edemeyen Budist rejim ve destekçisi Batı, bu mazlum ve kimsesiz Müslümanlara her geçen gün zulmünü daha da artırdı. Türkiye ve tüm dünya Müslümanlarına çağrıda bulunuyoruz. Arakanlı Müslümanların zulümden kurtulması için derhal harekete geçilmelidir. Bu zulme 'dur' denilmelidir" dedi.  
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri