21 Mayıs 2018 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > BÜLENT TEKİN > Hasankeyf Kayalıkları Şov Alanı Değildir.
BÜLENT TEKİN

Hasankeyf Kayalıkları Şov Alanı Değildir.

19.08.2017 12:04 12 14 16 18 yazdır
Yazar : BÜLENT TEKİN
İnsanlığın 12.000 yıllık mirası olan Hasankeyf'e yaklaşım biçimi çok tehlikeli bir zihniyet meselesidir, kabul edilemez... 


Hasankeyf'i böylesine tarihten silen idareci ve zihniyetlerin iç hukuk ve evrensel hukuk tarafından yargılanmaları gerekir. Hasankeyf kayalıkları şov alanı da değildir.

Mücadele edemeyenler, hakikati anlatamayanlar şovla bu işi kotaramazlar. 


Hasankeyf kayalıklarına kahramanlar zincire vurulur. Kimse mitolojik kahramanları şov malzemesi olarak kullanmasın. 

Hasankeyf kayalıklarına bir kahramanmış gibi kendini zincire vuran milletvekili ancak şov yapmış olabilir. Bundan kendine bir pay çıkartma düşüncesi yatmış olabilir. 


Esas olan Hasankeyf tarihini yerle bir etme zihniyetine karşı çıkmaktı. Halkı bu konuda bilinçlendirmekti. İş bitmiş şov yapılıyor. Şovmenlik gülünç olmadan öteye gitmez. Hasankeyf kayalıklarına şov yaparak zincire vurulma şovmenliğine soyunmak Kürt kültürüne ve tarihle dalga geçme anlamındadır. 


Ayıptır! Mücadele edilmediği için tarihten siliniyor. Bu hareketi sırf bir HDP'li yaptı diye methiyeler düzemem. 

Benim test ettiğim samimiyet düzeyidir. Şovları sevmiyorum. Hasankeyf'in tarihten silinmesine hepimiz, herkes karşı çıkmalıdır. 

Bu söylediklerim benim kişisel kanaatimdir.

Saygı ve sevgiyle.
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.