25 Haziran 2019 Salı
Anasayfa > KURDİSTAN > Kürtlere Hakaret Serbest

Kürtlere Hakaret Serbest

28.11.2017 10:57 12 14 16 18 yazdır
Adını anmaya değmeyen bir şahıs Boşnaklar hakkında cinsellik içeren bir söz kullandığı için her yerden kovulurken Kürtlere en alçak küfürleri savuranlar el üstünde tutuluyor
Kürtlere Hakaret Serbest
Türk medyasında Kürtlere karşı ırkçı faşist tutum son gaz devam ediyor. Kurdistan bağımsızlık referandumu süreciyle gerçek kardeşliklerini (!) gösteren sözde dinci şahıslar iğrenç kinlerini kusmaya devam ediyor. İşin daha acı tarafı Kürtler bunca alçaklığa artık tepki bile göstermiyor.


Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Akp yalakalığı yapmanın rahatlığıyla medyada ağzına geleni söylemenin serbest olduğu bilinciyle televizyon programında ağzına geleni söyleyen bir şahıs son programında "Boşnak saksosu gibi" dediği için tüm programlardan kovuldu özür dilemek zorunda bırakıldı. Boşnaklar ayaklandı çok yerde protesto eylemleri düzenlendi. Çoğu duyarlı (!) yazar çizer taifesi hemen Boşnakları sahiplenici yazılar kaleme aldı.


Ölene kadar kardeşiz, benim Kürt kardeşlerim cart curt söylemleriyle alabildiğine Kürt kardeşliği edebiyatı yapanlar Kurdistan bağımsızlık referandumunun düzenleneceğinin açıklanmasından itibaren bir anda yüzlerindeki maskeyi çıkarıp yıllardır içlerinde biriktirdikleri kinlerini alçakça kusmaya başladılar.


İslamcı, milliyetçi, solcu, dindar, muhafazakar, liberal vs  ülkede onlarca farklı kimlik altında gizlenenler Kürt düşmanlığında birleştiler ve devletin en tepesindeki zevatların bütün diplomasi, nezaket sınırlarını aşan kaba ifadelerinden güç alarak koro halinde başta Kürdistan başkanı Mesud Barzani olmak üzere tüm Kürtleri aşağılayıcı söylemlere giriştiler.


Türklerin kurdukları bilmem kaç devlet olduğunu söyleyerek böbürlenen ultra dindar ultra sosyalist tipler Peh siz mi devlet kuracaksınız, devlet kurmak sizin neyinize oturun oturduğunuz yerde gibi ibretlik sözlerle kardeşlerine (!) nasihat vermeye başladılar bu da yetmeyince ülke büyük ekonomik kriz içindeyken muhattap kabul etmediği, kıraatinde, seviyesinde olmayan zatla sarmaş dolaş olup ordusuyla trilyonlarca paranın boşa akıtıldığı günler süren ortak tatbikatle Kürt kardeşlerine (!) gözdağı vermeyi ihmal etmediler.


80 milyonluk koca ülkede hiç kimse bu akıl tutulmasını eleştirdi. durun kardeşim siz ne yapıyorsunuz demedi, diyemedi. Şimdi en alçak söylemlerle Kürtlere hakaretler devam ediyor yine kimseden ses yok.

Ne yapalım Kürtlerin canı gibi onuru da kıymetsizleşti. Ama Ahmed Arif ve Serok Barzani'nin sözlerini unutmayın 

"Vurun ulan, 
 Vurun, 
 Ben kolay ölmem." 

"Kürtler ölümle korkutulacak bir millet değildir."
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri