17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > BATMAN > Muhtar ve Azalara Sopalı Saldırı

Muhtar ve Azalara Sopalı Saldırı

17.11.2017 19:15 12 14 16 18 yazdır
Sinan köyü muhtarı ve 3 azası arazi anlaşmazlığı yüzünden bir grup tarafından sopalı saldırıya uğradı
Muhtar ve Azalara Sopalı Saldırı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Sinan köyünde oturanlar ile köyden yıllar önce çıkıp Batman'a yerleşen bir aile arasında köydeki Hazine arazisi nedeniyle anlaşmazlık çıktı. Köy muhtarı ve 3 azası, bu konuyu görüşmek için gittikleri avukatlık bürosundan çıkarken karşı taraftan olduğu öne sürülen 10'dan fazla kişi tarafından sopalarla dövüldü. Olay anı ise avukatlık bürosunun kameralarına yansıdı.

AİLE BİREYLERİNİN SOPALI SALDIRISINA UĞRADI

Bismil ilçesine bağlı Sinan köyünde oturanlar ile köyden yıllar önce Batman'a göç eden Taşdemir ailesi arasında iddiaya göre, köydeki Hazine arazisi nedeniyle sorun çıktı. Sorunun çözülmesi için Bismil Kaymakamlığı'na giden köy muhtarı Halil Doru, muhtar azaları Bilal Karaer, Hüseyin Taşdemir ve Aziz Akyol buradan bir sonuç alamayınca köyün daha yakın olduğu Batman iline giderek bir avukat ile görüştüler. Avukatlık bürosundan çıkan köy muhtarı Doru ve yanındaki 3 azası bina girişinde kendilerini bekleyen Taşdemir ailesi bireylerinin sopalı saldırısına uğradı.

SOPA DARBELERİYLE YERE YIĞILDILAR

Bina girişindeki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen görüntülerde, bir kişinin bina girişinde beklediği, Muhtar Doru ve yanındaki 3 azanın asansörden inmesi ile birlikte tartıştıkları, daha sonra da gelen 10'dan fazla kişinin muhtar ve yanındakilere sopalarla saldırması yer aldı. Saldırının 2 kişinin yere yığılmasına rağmen devam ettiği, saldırganların binaya başkaların girmesi ile olay yerinden ayrıldığı görüldü.
ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Sinan Köyü Muhtarı Halil Doru'nun kardeşi Yılmaz Doru, köylülerin kullandığı hazine arazisinin 40 yıl önce Batman'a taşınan Taşdemir ailesi tarafından alınmak istendiğini belirterek, "Muhtar ağabeyim ve 3 köy azası sorunun 10'dan fazla kişinin sopalı saldırısına uğradı. Saldırıda ağabeyim ve 2 azası yaralandı ve rapor aldılar. Karşı taraftan şikayetçi olduk" dedi.


Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Sinan köyü muhtarı ile birlikte iki muhtar azası ve bir köylü, Batman'da arazi meselesi için görüştükleri avukatlık bürosundan çıkarken 15 kişinin demir çubuklu saldırısına uğrayarak darp edildi. Muhtar ve azalarının darp edilme anı kameralara yansırken,  muhtar, birden 15 kişinin saldırısına uğradığını söyledi.


Sinan köyü yakınlarında bulunan ve uzun yıllardan beri hayvanlarını otlatmak için mera olarak kullandıkları arazilerinin başka köy sakinleri tarafından sürüldüğünü ileri süren Sinan köyü muhtarı Halil Doru, konuyu daha önce jandarma ekiplerine belirttiklerini ve meraların sürülmesinin önüne geçtiklerini söyledi. Jandarma ekiplerine yaptıkları şikayetten bir kaç gün sonra yine aynı kişiler tarafından mera alanının traktörle sürülmeye çalışıldığını söyleyen muhtar Hali Doru, 


"Batman ve Yeniköy arasındaki merayı yüz yıllardır hayvanlarımız için kullanıyoruz. 8 ay önce Mehmet Sait T. adında bu şahıs da Diktepe mezrasına traktör getirerek 150 dönüm yer belirledi, bizim meramızı sürmeye başladı. Ben de karakola gidip şikayetçi oldum. Batman'a avukatın yanına gittik. Saat 14.00 civarlarında geldik yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra Mehmet Sait T., oğlu ve yeğenleri ile birlikte ailesi yaklaşık 15 kişi binanın girişini kapattılar. Asansörden çıktığımız gibi bize dediler nereye kaçacaksınız, bir yere kaçamazsınız diyerek 4 kişi benim üzerime toplandı. Benim ile birlikte azam vardı, ona da saldırdılar. Onlar orada hepimizi darp ettikten sonra kaçtılar, biz de orada kanlar içerisinde kaldık ambulans geldi bizi hastaneye götürdü. Yetkililere sesleniyorum biz bunu hak etmedik. Biz bu durumdan şikayetçiyiz ve davacıyız. Biz de davamızdan vazgeçmeyeceğiz daha olay ile ilgili kimse gözaltına alınmamıştır" dedi.

Saldırı anı ise saniye saniye iş merkezinin güvenlik kamerasına yansıdı.  
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri