23 Şubat 2019 Cumartesi
Anasayfa > TÜRKİYE > Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar yeni sahiplerini buldu
Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar yeni sahiplerini buldu

Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar yeni sahiplerini buldu

28.02.2018 11:19 12 14 16 18 yazdır
Ankara Büyükşehir Belediyesi; EGO otobüsleri, ANKARAY ve metrolarda unutulan ve bir yıldır sahiplenilmeyen eşyaların açık artırmayla satıldığını açıkladı.

Kayıp Eşya Servisi'nde muhafaza altına alınan giyim eşyasından cep telefonuna, fotoğraf makinesinden müzik aletine, saatten güneş gözlüklerine kadar birçok farklı ürününün yer aldığı ihaleye, başkentliler yoğun ilgi gösterdi. Bu yılki ihaleye özellikle ikinci el eşya satıcıları ile ihtiyaç sahiplerine elbise yardımında bulunmak isteyen vatandaşlar katıldı.

Üzerinde bilgisi olan eşyalar ulaştırılıyor

EGO otobüsleri, metro ve ANKARAY'da yolcular tarafından unutulduktan sonra görevli şoförler ve hareket memurları tarafından Kayıp Eşya Servisi'ne teslim edilen eşyalardan üzerinde bilgi olanlar, sahiplerine ulaştırılıyor.

Sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi, her ay dönemsel olarak EGO Genel Müdürlüğü'nün "www.ego.gov.tr" başlıklı internet sayfasında yayınlanıyor.

Kayıp eşyaların listesi ayrıca Polis Radyosu'ndan da anons ediliyor. Eşyalar, sahiplerine bir yıl içinde ulaşılamaması durumunda açık artırmayla satılıyor. 

Toplu taşıma araçlarında nakit olarak unutulan veya düşürülen 9 bin 24 lira, 201 dolar, 290 euro ve altın eşyalar ise EGO'nun kasasına gelir olarak kaydedildi.


Kaynak : Trthaber.com.tr

Kategorinin Diğer Haberleri